در میان حیواناتی که از همان ابتدا توسط انسان‌ها مورد استفاده قرار گرفتند و انسان به وسیله آن‌ها موفق به برطرف کردن نیاز‌های اولیه خود نمود، می‌توان به گاو‌ها اشاره نمود که این استفاده در دنیای امروزه نیز وجود دارد و هر یک از ما روزانه از مشتقات گاو‌ها همانند شیر، چرم، کره و… که توسط این حیوانات تولید می‌شوند را استفاده می‌کنیم.

با این حال اخیرا تصاویری جالب و مهیج از گاو منحصر بفردی از منطقه تگزاس ایالات متحده در رسانه‌های مختلف منتشر شد که توانست با بازدید و واکنش‌های مختلف به همراه رکوردی جالب در گینس روبرو شود. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب خواهیم گفت.

گاو هفت ساله‌ای به نام ” پونچو ” از زمانیکه تنها ۶ ماهه بود در اختیار خانواده پاپ قرار گرفت و مالک پونچو ” جرال پاپ جونیور ” در یک مصاحبه ویدیویی با گینس اعلام کرد که شاخ‌های پونچو به شدت در حال رشد هستند و رشد آن نیز بصورت کاملا مستقیم است و به همین دلیل هر کسی قادر به نزدیک شدن به پونچو نیست.

 

گاوی که روی سرش بلندترین شاخ دنیا را دارد

با این حال پونچو دارای شاخ‌های عریض تری است که و هیچ انحنایی به سمت بالا ندارد که هم اکنون دارای عرض ۳.۲۲ متری یا ۱۰ فوت و ۷ اینچی است که به عنوان گاوی با عریض‌ترین شاخ جهان شناخته می‌شود که بی شک نگهداری چنین حیوانی در کنار خاص بودنش، سختی خاص خودش را دارا می‌باشد!

 

گاوی که روی سرش بلندترین شاخ دنیا را دارد

آقای پاپ نیز گفت::” در طی یک سال گذشته تعداد زیادی از مردم برای دیدن پونچو در صف می‌ایستند تا آنرا از نزدیک لمس نمایند. همچنین پونچو هویج و سیب نیز می‌خورد که این دلیلی بر بزرگ شدن این حیوان شده است و اغلب بازدید کنندگان برای آن نیز سیب یا هویج می‌آورند تا با آن زمان بیشتری صرف نمایند.

 

 

منبع:نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *