روزنامه واشنگتن پست جمعه شب گزارش داد که «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که شخص دوم این کشور به شمار می‌رود، درباره ادعای ترامپ پیرامون حمله قریب الوقوع به ایران اظهار بی اطلاعی کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عصر جمعه مدعی شد که ارتش آمریکا قصد حمله به ۳ سایت در ایران را داشته، اما وی به دلیل تلفات انسانی این حمله، ۱۰ دقیقه پیش از اجرا آن را متوقف کرده است.

براساس گزارش واشنگتن پست، رئیسان مجلس نمایندگان و سنای آمریکا و همچنین رئیسان و معاونان کمیته‌های مرتبط با امنیت ملی و دیگر کمیته‌های مهم در کنگره در جریان حملات نظامی قرار می‌گیرند.

قانونگذاران ارشد آمریکا روز پنجشنبه در نشستی در کاخ سفید در جریان واکنش احتمالی به انهدام پهپاد آمریکایی در دریای عمان قرار گرفتند، اما در این نشست هیچ صحبتی از برنامه‌ای قطعی نبوده است.

پلوسی در بیانیه‌ای که بعد از این اظهارات منتشر کرد، گفت: ما در وضعیت بسیاری خطرناک و حساسی با ایران هستیم. ما باید واکنشی داشته باشیم که تنش‌ها را کاهش دهد و در راستای منافع آمریکا باشد.

وی در عین حال با اشاره تلویحی به اختلافات میان کنگره و رئیس جمهوری آمریکا درباره تعریف منافع ملی این کشور، افزود: البته ما باید مشخص کنیم که این منافع چه مواردی است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد که در نشستی که کاخ سفید با سران کنگره درباره ایران داشته، رهبران نهاد قانونگذاری ایالات متحده بر لزوم همکاری با متحدان واشنگتن تاکید کرده است.

پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا در نخستین ساعات روز پنجشنبه، بعد از تجاوز به حریم هوایی ایران در منطقه روبه‌روی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند هوایی کشورمان قرار گرفت و سرنگون شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *