رضا رحمانی عصر امروز در نشست با فعالان اقتصادی جنوب کرمان در جیرفت اظهار داشت: امروز توفیق حاصل شد در جنوب کرمان به دعوت نمایندگان آمدیم و امیدواریم این سفر خروجی خوبی داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: تلاش کردیم مناطق کمتر برخوردار از اول دوره وزرات کار متفاوتی انجام دهیم در فاز اول ۱۰ استان را انتخاب کردیم لذا امروز به یک جمع‌بندی رسیدیم در این مناطق محروم چه اتفاقاتی باید رخ دهد.

وی با بیان اینکه اقدامات موثر در مناطق کمتر توسعه‌یافته برنامه‌ریزی شده است لذا امیدواریم دولت و مجلس از این پیشنهادات ما حمایت کنند، افزود: باید از امکانات موجود استفاده بهینه کنیم لذا امسال در مناطق محروم هیچ افزایش قیمتی در مناطق شهرک‌های صنعتی نداریم.

رحمانی تصریح کرد: حداکثر اختیاری وزیر دارد و تمام حداکثر را در جنوب کرمان لحاظ می‌کنم لذا اگر سرمایه‌گذار واقعی در جنوب کرمان بیاید حمایت می‌کنم و از حداکثر اختیارات برای ایجاد سرمایه‌گذاری حمایت می‌کنیم تا سبب افزایش انگیزه سرمایه‌گذار شود.

وی تصریح کرد: در مورد شهرک‌های صنعتی هر سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان سرمایه‌گذاری کند حداکثر تخفیف را لحاظ می‌کنیم و ۲ میلیارد تومان اعتبار در این زمینه برنامه‌ریزی کردیم، همچنین دو درصد از محل حقوق وصولی معادن برای ایجاد زیرساخت‌های جنوب کرمان تخصیص داده می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه امروز در این سفر محرومیت را لمس کردم لذا پیگیر رفع مشکلات مردم این منطقه هستیم، گفت: در حمایت از تولید هیچ محدودیتی نداریم تا هر چه سریعتر مشکلات بخش تولید برطرف و شعار سال رهبری محقق شود.

رحمانی ادامه داد: امسال چند برنامه محور کار است و یکی از این برنامه‌ها معادن است لذا باید از این ظرفیت‌ها حداکثر استفاده را ببریم، اگر چند طرح مهم در جنوب کرمان اجرا شود با توجه به جمعیت این منطقه زمینه اشتغالزایی جوانان این منطقه فراهم می‌شود لذا با دستور فعال شدن ایمیدرو امیدواریم این مهم محقق شود.

وی اظهار کرد: امسال معادن کوچک به‌صورت ویژه حمایت می‌شوند و به‌صورت تضمینی از این شرکت‌ها حمایت می‌شود، این راهکار رونق منطقه است از این رو سیاست دولت این است که معادن و صنایع باید جذب نیرو و تامین و تدارک را از منطقه داشته باشد و گردش مالی باید در استان باشد و این قانون ابلاغ شده است لذا باید این مورد را همه مسئولان پیگیری کنند.

رحمانی بیان کرد: امسال یکی از اولویت‌ها صادرات است لذا پیگیر رایزنی برای صادرات محصولات داخلی کشور به کشور‌های دیگر هستیم، در برخی اقلام به‌ویژه اقلام خوراکی تعهد نمی‌دهیم لذا باید مازاد محصولات تولید داخل صادرات را آزاد کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از الان برای سال آینده برنامه‌ریزی کردیم و در کارگروه تنظیم بازار آینده‌نگری لازم اتخاذ شده است و امسال هفت درصد طی دو ماه اول نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *