تمامی شش کورس برگزار شده در هفته پنجم و پایانی نیم فصل اول کورس بهاره تابستانه گنبدکاووس به مسافت ۱۲۰۰ متبر برگزار شد و در دور اول اسب‌های دو ساله دوخون کلاس maiden باهم رقابت کردند و در نهایت اسب تکنو اول شد و اسب‌های ژانت و بست می‌دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های سه تا چهار سال دوخون کلاس maiden وارد میدان شدند که در یک رقابت نزدیک و برابر بین اسب‌های پیشتاز این دور، اسب شکوفا با چند فاصله بسیار اندک از سایر رقبای خود زودتر از خط پایان گذشت و اول شد و در پی او اسب‌های لادی هانی و راک بوی نیز به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

اسب شهاب رئیسی در میان اسب‌های سه تا هفت ساله ترکمن کلاس maiden قهرمان دور سوم شد و اسب‌های گلچین حبیب ایشان و سیاوش یوسفی هم به ترتیب عنوان‌های بعدی را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های سه تا چهار ساله دوخون کلاس maiden در دپار به عنوان خط آغاز مسابقه قرار گرفتند که در انتها اسب توقای با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و مقام‌های دومی و سومی را نیز اسب‌های هاکتان و آیرون کو از آن خود کردند.

اسب‌های تروبرد سه تا چهار ساله کلاس maiden در دور پنجم باهم رقابت کردند که اسب هج کروز با برتری در این دور عنوان قهرمانی را کسب کرد و اسب‌های ابر سیاه و جاهیل عناوین برتر بعدی ر. کسب کردند.

در دور ششم جایی که مختص رقابت اسب‌های سه تا چهار ساله تروبرد کلاس maiden بود، اسب املیانو اول شد و رتبه‌های دوم و سوم نیز به شاو شاو و پینتوریکو رسید.

دور هفتم این هفته از مسابقات به دلیل حذف سه اسب از ۶ اسب ثبت نامی و به دلیل نرسیدن تعداد اسب‌ها به حدنصاب برگزار نشد.

در پایان رقابت‌های این هفته مبلغ ۹۹۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به مالکان اسب‌های برتر به عنوان جایزه تعلق گرفت.

مطابق برنامه ریزی انجام شده قبلی، قرار بود مسابقات امروز هفته قهرمانی مسابقات کورس بهاره تابستانه گنبدکاووس باشد که در این خصوص رئیس هیات سوارکاری گنبدکاووس به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: هفته پنجم مسابقات کورس بهاره تابستانه گنبدکاووس هفته پایانی نیم فصل این مسابقات محسوب شده و مقرر است ادامه این فصل از شهریور ماه پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *