قتل عام نزدیک به ۷۰ تن در مراسم سوگواری به دست بوکوحرام

به گزارش پارسینه، به نقل از تلویزیون دولتی نیجریه دست‌کم ۶۵ تن در حمله به روستاییان در شمال شرق آن کشور، که گفته می‌شود به احتمال زیاد توسط گروه افراطی بوکو حرام انجام شده، جان خود را از دست داده‌اند.رویترز به نقل از رئیس شورای ن‌گانزای گزارش داده است که این حمله روز ششم مرداد به روستاییان شرکت‌کننده در مراسم سوگواری انجام شده و دست‌کم ۱۱ تن نیز در جریان آن زخمی شده‌اند.

گزارش‌ها و ارزیابی‌های فعلی حاکی‌ست که حمله روز یک‌شنبه مرگبارترین حمله در منطقه در سال جاری میلادی بوده‌است.این حمله در منطقه بورنو رخ داده و به نظر می‌رسد مرتبط با رخداد‌های دو هفته پیش از آن باشد. دو هفته قبل روستاییان برای دفاع در برابر گروه بوکو حرام با آن‌ها درگیر شدند و ۱۱ تن از افراطیون را کشتند.

محمد بولاما، رئیس شورای ن‌گانزای در ایالت بورنو، گفته ۲۱ نفر در جریان بازگشت از مراسم سوگواری جان خود را از دست داده‌اند و ۴۴ تن دیگر نیز در حالی‌که در تلاش برای مقابله با مهاجمان بودند، کشته شده‌اند.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه در صحنه گفت که آن‌ها شاهد خانه‌های سوخته و اجساد قربانیان بودند.به گزارش خبرگزاری رویترز محمدو بوهری رئیس جمهور نیجریه این حمله را محکوم کرد و به نیروی هوایی و ارتش دستور یافتن عوامل حمله را داد.

محمد بولاما از مقام‌های محلی گفت که به گمان او تازه‌ترین حمله به تلافی مرگ ۱۱ عضو بوکو حرام به دست همین روستاییان که دو هفته پیش روی داد انجام می‌شود.در درگیری‌های یک دهه اخیر ده‌ها هزار غیرنظامی کشته و بیش از دو میلیون نفر آواره شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *