غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم تجدید میثاق مسئولان قوه قضائیه به مناسبت هفته گرامیداشت این قوه گفت: رسیدگی به پرونده نجفی هنوز تعیین وقت نشده است.

وی افزود: ان‌شاءالله در هفته قوه قضاییه که امروز آغاز آن را با تجدید میثاق با آرمان‌های امام آغاز کردیم، برنامه‌های متنوعی داریم. نشست عمومی قوه قصائیه که در صبح و بعدازظهر روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد، نشست تخصصی و کاربردی قوه قضاییه خواهد بود.

اسماعیلی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره رسیدگی به پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی گفت: در مدت ۴۸ ساعت به این پرونده قتل رسیدگی و به دادسرا فرستاده شد.

اسماعیلی ادامه داد: باید بگویم رسیدگی به اتمام رسیده کیفرخواست پرونده صادر و به دادگاه کیفری یک استان ارجاع شده است.

به گفته سخنگوی قوه قضائیه رسیدگی به این پرونده مانند سایر پرونده‌هایی که دارای بازتاب اجتماعی بوده است، به صورت ویژه و فوق‌العاده رسیدگی خواهد شد.

وی تاکید کرد: این پرونده در حداقل زمان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه در رسیدگی پرونده آقای عراقچی و فرستادن به دادسرا در مرحله اول عدم تحقیقات از آقای سیف علت نقص و ارجاع پرونده به دادسرا اعلام شد، اما این بار نقص این پرونده چیست، گفت: چه در ارتباط با خود افراد مطروحه در پرونده و چه در ارتباط با سایر بخش‌ها از نظر دادگاه تحقیقات پرونده کامل نبوده و مواردی را هم احصا و به دادسرا اعلام کرده که این تحقیقات تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *