در این بیانیه آمده است: سرویس امنیت فدرال روسیه با همکاری نیرو‌های وزارت کشور روسیه توانسته پیش از هر گونه اقدامی پنج تن از اعضای گروهک تروریستی داعش را در شهر‌های گروزنی مخاچ قلعه مراکز چچن و داغستان روسیه دستگیر کند.

براساس این گزارش، افراد دستگیر شده در حال ساخت یک دستگاه انفجاری و تدارک اقدامات تروریستی علیه نیرو‌های پلیس در شهر‌های کاسپیسک و گروزنی بودند.

سازمان امنیت روسیه کشفیات حاصل از تفتیش محل اختفای این تروریست‌ها را یک رکورد جدید در روسیه عنوان کرد و افزود که در مخفیگاه این افراد مواد مور د. نیاز برای ساخت بمب، تجهیزات ساخت پهپاد، نارنجک، چاقوی نظامی، تعدادی سلاح کلاشینکف و مقادیر زیادی فشنگ و مهمات بدست آمد.

در ادامه این بیانیه گفته شده است که چهار تن از اعضای گروهکی تروریستی موسوم به جهاد که از تروریست‌های بین المللی حمایت می‌کردند و از اتباع کشور‌های آسیای میانه هستند نیز در عملیات دیگری دستگیر شدند.

گفته شده افراد دستگیر شده در حال تدارک دزدی‌های سریالی از تجار روسی و سپس فرار به سوریه برای شرکت در عملیات‌های تروریستی بودند.

از محل اختفای این افراد نیز مقادیر سلاح و مهمات و همچین جزوه‌های مربوط به تبلیغ گروه‌های تروریستی داعش و تجهیزات ماهواره‌ای کشف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *