مشکل باتری لپ‌تاپ‌های اچ‌پی همچنان ادامه دارد و این شرکت تا کنون به جز فراخوانی و رفع نقایص اقدام دیگری را انجام نداده است. باتری لپ‌تاپ‌های اچ‌پی در گذشته نیز چندین بار به دلیل آتش گرفتگی بازخوانی شده بودند و این اتفاق مجددا تکرار شده است. به گزارش کمیسیون امنیت مصرف کنندگان در آمریکا فراخوانی اخیر لپ‌تاپ‌های اچ‌پی مجددا به دلیل مشکل آتش گرفتگی باتری انجام شده و در اصل مربوط به ژانویه گذشته است، اما به دلیل تعطیلی دولت آمریکا در ژانویه و به طبع تعطیلی این کمیسیون، این اعلامیه در زمان خود منتشر نشده و به تازگی در وب‌سایت کمیسیون امنیت مصرف کننده در آمریکا قرار گرفته است. البته توضیحی در مورد تاخیر انتشار این اعلامیه نیز داده نشده، تعطیلی دولت آمریکا در تاریخ ۲۵ ژانویه متوقف شد و این اعلامیه پس از حدود یک ماه و نیم از آن تاریخ بر روی وب‌سایت این کمیسیون قرار گرفته است.

در هر صورت در این اعلامیه آمده که در ۵۰ هزار باتری لپ‌تاپ‌های فعلی اچ‌پی خطر آتش گرفتگی وجود دارد و این مدل‌ها باید به مراکز فنی اچ‌پی تحویل داده شوند. این درحالی است که در سال گذشته ۱۰۱ هزار باتری به همین دلیل فراخوانی شده بود. از آن زمان تا کنون این شرکت هشت مورد گزارش در مورد گرمای‌ بیش از حد، ذوب شدن و آتش گرفتن باتری لپ‌تاپ دریافت کرده که در این گزارش‌ها مصدومیت جزئی و آسیب دیدگی نیز دیده می‌شود که این شرکت مجبور به پرداخت غرامت شده است. به همین دلیل اچ‌پی در گذشته نیز مجبور به فراخوانی بیش از ۷۸ هزار لپ‌تاپ دیگر شده بود.

به گفته این شرکت لپ‌تاپ‌های معیوب از دسامبر ۲۰۱۵ تا آولیل ۲۰۱۸ به فروش رسیده‌اند. همچنین باتری‌های دارای مشکل به صورت جداگانه به عنوان لوازم جانبی از دسامبر ۲۰۱۵ تا دسامبر ۲۰۱۸ به فروش رفته‌اند. فهرست مدل‌هایی که فراخوانی شده‌اند و خطر آتش گرفتن دارند، در ادامه آمده است:

خطر آتش گرفتن باتری لپ‌تاپ‌های اچ‌پی افزایش پیدا کرده است
سری ProBook

G3 و Probook 640 G2
G3 و ProBook 645 G2
G3 و ProBook 650 G2
G3 و ProBook 655 G2
ProBook 430 G4
ProBook 440 G4
ProBook 450 G4
ProBook 455 G4
ProBook 470 G4

سری ZBook

ZBook 17 G3
ZBook 17 G4
ZBook Studio G3

دیگر مدل‌ها

x360 310 G2
Pavilion x360
ENVY m6
11 Notebook PC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *