ناظر بازار فرابورس روز شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: براساس اجرای طرح ادغام بانک‌ها و مؤسسه اعتباری معاملات در نماد‌های تعیین شده برای اشخاص حقیقی بر اساس سفارش‌های فروش وارد شده در سامانه معاملات و با قیمت ثابت ۱، ۰۰۰ ریال در نماد‌های «وکوثر ۱»، «ومهر ۱»، «حکمت ۱»، «وقوام ۱» امروز شنبه هفتم اردیبهشت ۹۸ به صورت معامله خارج از جلسه رسمی معاملاتی ثبت می‌شود.

همچنین این گزارش می‌افزاید: فرابورس با صدور یک اطلاعیه مرتبط دیگر که بهنام محسنی، معاون بازار‌های خارج از بورس و افسانه اروجی، معاون بازار فرابورس آن را امضا کرده اند، اعلام کرد با توجه به مصوبه‌های شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه)، در خصوص چارچوب ادغام بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری وابسته به نیرو‌های مسلح در بانک سپه، سهامداران باید همه اطلاعات و شرایط منتشره در کدال تصمیم گیری خود را مدنظر قرار دهند.

بر این اساس، آن دسته از سهامدارانی که قصد فروش سهام خود را در این مرحله دارند، به شعب کارگزاران عضو فرابورس در سراسر کشور مراجعه و نسبت به تکمیل و ارائه تقاضای فروش سهام خود به همراه تعهدنامه مربوطه اقدام کنند.

افزون بر این شرایط ارائه تقاضا‌های فروش به این صورت است که دوره اخذ سفارش توسط کارگزاران عضو از روز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه ۹۸ تا روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۸ است و زمان بازگشایی نماد معاملاتی برای ورود سفارش در سامانه معاملاتی و انجام معامله بر اساس پیام ناظر بازار متعاقباً اعلام می‌شود.

در عین حال، اعتبار زمانی تقاضا‌های فروش باید بدون محدودیت زمانی، تقاضای فروش برای سهامداران حقیقی باید بر اساس قیمت ۱۰۰۰ ریال، تقاضای فروش برای سهامداران حقوقی غیر وابسته به نیرو‌های مسلح نیز باید برپایه قیمت پایانی سهام در زمان توقف نماد معاملاتی مربوطه باشد.

همچنین دوره زمانی ورود سفارش‌های فروش پس از بازگشایی نماد معاملاتی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴ در تمامی جلسات رسمی معاملاتی امکان پذیر است و معاملات بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار در قالب معامله خارج از جلسه رسمی معاملات انجام می‌شود.

برابراین اطلاعیه، انجام معاملات معاف از کارمزد نقل و انتقال «به استثنای کارمزد شرکت‌های کارگزاری» و کارمزد مربوط به کارگزار فروشنده، توسط واحد‌های ادغام شونده پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *