عبدالرضا قاسم‌پور اظهار داشت: ساعت کار اداره ها، دستگاه‌های اجرایی، بانک ها، شهرداری‌ها و سایر موسسات عمومی غیر دولتی در ۱۵ شهرستان گرمسیری استان از روز شنبه یک تیر ماه تا ۳۱ مرداد ماه در روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه و روز‌های پنج شنبه از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

وی با بیان اینکه بخش نامه تغییر ساعت‌های اداری به فرمانداران ۱۵ شهرستان لارستان، لامرد، مهر، گراش، خنج، فسا، داراب، جهرم، زرین‌دشت، کازرون، ممسنی، رستم، فراشبند، قیروکارزین و فیروزآباد ابلاغ شده است، گفت: در خصوص سایر شهرستان‌ها نیز هر گونه تغییر در ساعت‌های اداری متعاقبا اعلام خواهد شد.

قاسم‌پور افزود: بیمارستان ها، مراکز امدادی، درمانی، و بهداشتی، بخش‌های عملیاتی و دارای نوبت کاری، اورژانس، آتش نشانی، خدمات امداد جاده‌ای و مراکز انتظامی طبق روال گذشته ارائه خدمت می‌کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با اشاره به اینکه پیرو مصوبه هیئت وزیران تنظیم ساعت‌های کاری اداره‌ها ودستگاه‌ها با درخواست شرکت توزیع برق استان‌ها در اختیار استانداران قرار گرفته است، اعلام کرد: این تصمیم در راستای مدیریت مصرف و صرفه جویی برق گرفته شده تا بر اساس آن شاهد ایجاد کمترین مشکلات در روند توزیع برق در فصل گرم امسال باشیم.

وی با بیان اینکه تیم‌های ارزیابی مرکب از نماینده استانداری فرمانداری و شرکت‌های توزیع برق به صورت سرزده از دستگاه‌ها و ادارات بازدید خواهند کرد، افزود: دستگاه‌هایی که مدیریت مصرف برق را به خوبی انجام داده و در امر صرفه جویی موفق باشند تشویق شده و دستگاه‌هایی که این اقدام را انجام ندهند مطابق با مصوبه هیئت وزیران متخلف شناخته شده و بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد.

قاسم‌پور با اشاره به اینکه سال گذشته تغییر ساعت‌های کار اداره‌ها در استان صرفه جویی ۱۴ درصدی مصرف برق را به دنبال داشت، یادآور شد: در امد ناشی از صرفه جویی برق در بخش‌های مختلف به استان باز گشته و در زمینه توسعه استان به کار گرفته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *