یک قانونگذار جمهوری‌خواه و هم‌حزبی رئیس‌جمهور آمریکا به قطار اتهام‌زنندگان آمریکایی به ایران در رابطه با حملات روز گذشته به دو نفتکش در دریای عمان پیوسته و با این اتهام‌زنی بی سند، خواستار تشدید تحریم‌ها علیه ایران شده است.

«لیندسی گراهام» رئیس کمیته امور قضایی مجلس سنای آمریکا بیانیه‌ای درباره حمله روز پنجشنبه (دیروز) به دو نفتکش در دریای عمان منتشر کرده و در آن اتهام‌زنی‌های بی‌سند و مدرک آمریکایی‌ها علیه ایران را تکرار کرده است.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتینک» در بیانیه این سناتور ارشد کنگره آمریکا آمده است: «من از دولت ترامپ و پامپئو وزیر خارجه به خاطر اینکه با صدای بلند درباره حمله ایران در دریای عمان حرف می‌زنند، تشکر می‌کنم».

گراهام که یکی از ضد ایرانی‌ترین قانونگذاران آمریکایی است، با ادبیاتی توهین‌آمیز علیه ایران مدعی شد: «همانطور که وزیر خارجه پامپئو گفته، این حملات تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌الملل و آزادی تردد است. وقتی شما با یک کشور سرکش مانند ایران و تشدید اقدامات تحریک آمیز آن‌ها سر و کار سر و کار دارید، ما باید یک سیگنال روشن و صریح مبنی بر اینکه چنین اقدامایت غیرقابل قبول هستند، ارسال کنیم».

سناتور ارشد کنگره آمریکایی افزود: «امیدوارم که دولت ترامپ به کنگره رجوع کند و فشار تحریم‌هایمان علیه رژیم ایران را تشدید کند. آن‌ها باید درد ناشی از این تشدید تنش را حس کنند و (اعمال) تحریم‌های بیشتر اقدامی مناسب خواهد بود».

اظهارات آمریکایی‌ها درباره حملات روز گذشته به دو نفتکش در دریای عمان در حالی صورت گرفته که مقام‌های ایران ضمن محکومیت شدید این حملات، اتهام‌های بی سند آمریکا را رد کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *