مواد لازم فالوده شیرازی

نشاسته گل۲۰۰ گرم
آب۲ لیوان
مواد برای شربت فالوده:
شکر۳۰۰ گرم
آب۱ لیوان
آبلیمو ترش۱ قاشق چای خوری
طرز تهیه
زمان تهیه ۶۰دقیقه
زمان پخت ۳۰دقیقه

 

طرز تهیه

برای تهیه شربت شکر و آب را روی حرارت گذاشته تا قوام بیایدبرای شربت فالوده شیرازی قطرات آخر اون شیره که داریم روی قاشق، به سختی از قاشق باید جدا بشه، بعد درآخر یک قاشق چای خوری آبلیمو را اضافه کرده. بعد داخل فریزر قرار داده تا خنک شود.

آب و نشاسته را مخلوط کرده اجازه میدهیم تا نیم ساعت بماند تا نشاسته ته نشین شودو آب روی آن رو که ترش آب نشاسته هست خارج میکنیم و دور میریزیم.

بعد معادل آن مقدار آبی که خارج کردیم رو به نشاسته اضافه میکنیم و با حرارت متوسط مدام هم زده تا به شکل فرنی دربیادحدودا نیم ساعت طول میکشه تا سفت شود. از اون حالت شیری رنگ دربیاد و شفاف شده باشد.

بعد داخل آبکش فلزی قرار داده وبا پشت قاشق فشرده میکنیم آبکش رو داخل ظرف آب یخ قرار داده با قاشق فشرده کرده و رشته‌ها از سوراخ آبکش بیرون بیایند ورشته‌ها بسیار شکننده و نازک در بیاند (از دستگاه پرس هم میتوانیم استفاده کنیم).

رشته‌ها را از آب یخ خارج کرده فوری داخل فریزر قرار داده تا به اون یخ زدگی که میخواهیم برسه. بعد شربت خنک شده را از فریزر خارج کرده رشته‌ها را فوری داخلش ریخته و سریع بهم میزنیم تا به رشته‌ها حالت شکنندگی بدهد. بعد داخل فریزر گذاشته تا خودش رو بگیرد.

و با طعم‌های شربت آلبالویی، آبلیمویی یا زعفرانی استفاده کنید.

نکته:
‎اگر خواستید از طعم زعفرانی استفاده کنید میتوانید آبی که برای شربت استفاده کردید رابه جاش از گلاب استفاده کنید.

 

منبع:سرآشپز پاپیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *