حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی، امروز در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در مسجد روضه محمدیه یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب به ویژه شهدای استان یزد در واقعه هفتم تیر، شهیدان پاک‌نژاد اظهار داشت: دشمن سال‌ها علیه ملت ایران انواع جنایت‌ها را به کار بست و صد‌ها نفر از یاران انقلاب را به شهادت رساند، اما سوال اینجاست که آیا توانست انقلاب اسلامی ایران را از مسیر خود خارج کند.

وی با اشاره به سالروز واقعه سوء قصد به مقام معظم رهبری عنوان کرد: باید از این دشمنان پرسید که مگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یا شهدای محراب از جمله شهید صدوقی، شهید بهشتی و یارانش و دیگر شهدا چه کرده بودند که اینگونه یا مورد سوء قصد قرار گرفتند یا مظلومانه به شهادت رسیدند.

خاتمی خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران که سبب موفقیت‌های پی‌درپی این نظام اسلامی شده، مقام معظم رهبری است و دشمنان ما نیز متوجه این جایگاه هستند، اما در وقایعی نظیر فتنه ۸۸ تلاش کردند شأن ایشان را در حد یک رهبر سیاسی پایین بیاورند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه کسانی که در پی تخریب نهاد ولایت فقیه هستند، خائن به این کشورند، افزود: این افراد خائن به کشور، ملت، آرمان‌های امام و شهدا و خائن به اسلام هستند.

خاتمی تصریح کرد: افرادی که عکس امام خمینی (ره) را در دست می‌گیرند، ولی به‌عکس ایشان عمل می‌کنند افرادی هستند که به این نظام و انقلاب خیانت زیادی کرده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با توجه به سالروز شهادت شهید بهشتی گفت: امروز آن خطی را که شهید بهشتی در قوه قضائیه ترسیم کردند، آیت‌الله رئیسی دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه سختکوشی یکی از ویژگی‌های بارز آیت الله رئیسی است، گفت: نحوه فعالیت ایشان معنای واقعی مدیریت جهادی است و ایشان در طول فعالیت ۱۰۰ روزه خود اقدامات بسیار خوبی انجام دادند که شروع آن از اصلاح دستگاه قضا بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایت‌های آمریکا در گوشه گوشه کره خاکی علیه ملت‌های مسلمان تصریح کرد: امروز آمریکای جنایتکار در حال کشتار مردم مظلوم یمن است آن وقت همین آمریکای جنایتکار وقتی در اقدام خود برای فرستادن پهپاد جاسوسی رسوا و زمین‌گیر می‌شود، می‌گوید می‌خواستیم ایران را بزنیم، اما چون انسان‌هایی کشته می‌شدند از این کار جلوگیری کردیم.

خاتمی خاطرنشان کرد: باید به این آمریکای جنایتکار گفت که‌ای نامرد، آیا تو دلت برای انسان‌ها می‌سوزد، تو نماد جنایتکاری هستی و قرآن به، چون تویی اشاره و لعن کرده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بعضی از ضعیف النفس‌ها دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند، گفت: امروز مذاکره تسلیم است و با توجه به اینکه تسلیم در برابر استکبار و دشمنان جنایتکار ذلت است، ملت ایران به هیچ عنوان زیر بار ذلت نمی‌روند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما مذاکره را تجربه کردیم و چند سال کشور درگیر مذاکره بود، اما هیچ چیزی عاید کشور نشد، عنوان کرد: تجربه ثابت کرده که مذاکره جواب نمی‌دهد و تنها چیزی که پوزه استکبار را به خاک می‌مالد، ایستادگی و مقاومت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *