سرهنگ محمد بخشنده در این خصوص افزود: پلیس در عملیات شناسایی و دستگیری فروشندگان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر تهران، بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کرد .
او ادامه داد: در این راستا شش باند سازمان یافته توزیع انواع مواد مخدر منهدم و ۷۱ قاچاقچی نیز دستگیر شدند.
بخشنده با اشاره به اینکه در سال ۹۸ تمام نقاط آلوده شهر تهران پاکسازی شده و گشت های پلیس مبارزه با مواد مخدر همچنان ادامه دارد؛ گفت: در این راستا بیش از ۱۳ هزار نفر دستگیر و ۱۰ هزار معتاد متجاهر نیز جمع آوری شدند.
رئیس پلیس مبازره با موارد مخدر تهران بزرگ ادامه داد: در عملیات پلیس طی سال ۹۸ بیش از سه هزار خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر شدند.
او پاکسازی معابر و پارک ها را از اولویت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر دانست و خاطر نشان کرد: از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری، یک مرکز در حال تشکیل است، تا افراد مسن و مساله دار را مورد پوشش خود قرار دهد.
پلمپ منازل پلاک قرمز
سرهنگ بخشنده در ادامه با بیان اینکه تعدادی از منازل پلاک قرمز پلمپ، تعدادی تخریب و تعدادی نیز در حال تغییر کاربری هستند؛ گفت: ۹۲ خانه پلاک قرمز پلمپ شدند که بر اساس قانون یا مصادره می شوند و یا تغییر کاربری می دهند.
شناسایی باند خرید و فروش مخدر گل در فضای مجازی
رئیس پلیس مبازره با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: یک باند فروش و توزیع مواد مخدر در فضای مجازی نیز شناسایی و سه نفر در این زمینه دستگیر شدند.
او گفت: متاسفانه مصرف ماده مخدر گل بین جوانان رو به افزایش است که به خانواده ها توصیه می کنیم نظارت بیشتری بر روی فرزندان خود داشته باشند.
بخشنده خاطر نشان کرد: پلیس جوانان زیر ۱۸ سال را به هیج عنوان به زندان معرفی نمی کند و تمام این افراد بعد از شناسایی به مرکزی مخصوص برای توجیه اعمال خود منتقل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *